ווינר 16 פלוס: מהו המשחק? מכמה משחקים מורכב כל טור? | סמארט

אנא סובבו למצב אנכי

מהו ווינר 16 פלוס?

05/06/2013
ע״י PlaySmart

עם תחילתה של השנה החדשה, זכו מנחשי הווינר באפשרות חדשה ומאתגרת ביותר: משחק הווינר 16 פלוס.

זו הזדמנות נפלאה לכל מנח להגביר את האתגר ולהגדיל את סכום הזכייה האפשרי פי כמה וכמה. ליתר דיוק – בעשרה מיליון שקלים יותר מהפרס הראשון ה’רגיל’. וזה המון.

איך עובד הווינר פלוס?

כל מנחשי הווינר הוותיקים יוכלו לספר לכם על הדרך בה ממלאים טופס ווינר 16 (מה שבעבר נקרא טוטו 16): בכל טופס ישנם עשרה טורים שבכל אחד מהם 16 משחקי כדורגל, מהליגות המקצועניות בישראל ובעולם.

כל טור מורכב כאמור מ-16 משחקים, כשכל שורה בטור מסמנת משחק מסוים. בשורה הזו יכול המנחש לסמן אחת משלוש אפשרויות לתוצאת המשחק – ניצחון ביתי, תיקו או ניצחון חוץ. בתנאים מסוימים ובתוספת תשלום, ניתן אף לסמן במספר מסוים של משחקים שתי תוצאות ואפילו שלוש לאותו משחק.

המנחש יכול למלא כמה טורים שיבחר (אך בכל טור כזה עליו לסמן את כל 16 המשחקים). אם ינחש נכונה את כל 16 המשחקים בטור ספציפי, הוא יזכה בפרס הראשון ובמיליונים – אותם יחלוק עם שאר המנחשים נכונה באותו סוף שבוע. פרסים קטנים יותר מחולקים גם למנחשים פחות מ-16 תוצאות נכונות, עד 11 ניחושים נכונים באותו טופס.

ההסבר הזה הוא שמאפשר להבין כיצד פועל משחק הווינר 16 פלוס: ל-16 המשחקים הקבועים בטופס מתווסף משחק נוסף, 17 במספר, שנבחר מראש על ידי המועצה להסדר ההימורים בספורט (הגוף אשר מנהל את משחקי הווינר השונים). את אותו משחק יכול המנחש למלא בכמה טורים בטופס, כאשר על כל טור כזה ישלם עוד שלושה שקלים.

ובמה זוכים?

זו כמובן שאלת השאלות, וכאן נמצאות החדשות הטובות: מנחש שניחש נכונה את תוצאות 16 המשחקים ה’רגילים’ בטור מסוים ובנוסף לכך ניחש נכונה באותו טור זוכה גם את המשחק ה-17, משחק הפלוס, יזכה בעוד עשרה מיליון שקלים בנוסף לסכום שהיה מקבל אם היה מנחש רק את 16 המשחקים הרגילים.

כמובן שהפרס יינתן רק למי שניחש את כל 16 המשחקים וגם את משחק הפלוס באותו טור. כלומר: לא ניתן ‘להחליף’ את משחק הפלוס במשחק אחר שבו טעה המנחש. כל טעות בטור הרגיל למעשה תמנע מהמנחש זכייה בפרס הגדול של הווינר 16 פלוס.

בנוסף לכך, חשוב לדעת שהפרס הנוסף, עשרה מיליון שקלים, יחולק בין כל מנחשי 17 המשחקים, ממש כמו הפרס הראשון. ועדיין, כאשר מדובר בפרס של 14 מיליון שקלים במקום ארבעה מיליון בלבד, כנראה לא תהיה בעיה לאף אחד לחלוק אותו.

Vertical Sliding Text