מהי הגרלה ובאילו הגרלות כדאי לשחק? — פליי סמארט

אנא סובבו למצב אנכי

מהי הגרלה ובאילו הגרלות כדאי לשחק?

checkmark

אם בין התחביבים שלכם ניתן למנות גם פתירת תשבצים, הרי שוודאי נתקלתם בלא מעט מילים נרדפות למילה הגרלה. בין אותן מילים ניתן למנות למשל את “פור” המוכרת לנו בהקשר של חג הפורים, “פוקס” שנמצאת בשימוש בשפת היום-יום, המילה “פיס” שכמובן העניקה למפעל הפיס את הקונטקסט לתחום פעילותו, וגם “גד” שהיא מילה נרדפת למזל ומוכרת לנו גם מהמושג חיש גד של אותו מפעל הפיס. מעל לכל אלה, המילה הגרלה היא קרובת משפחה של המילה “גורל”. במילים אחרות – דבר שעלה בגורל הוא למעשה אפשרות אחת שנבחרה מתוך מספר אפשרויות כאשר לאף אחת מהן לא הייתה עדיפות על האחרת, כך שלמעשה מדובר בגורם שנבחר באופן אקראי בלבד.

הטלת גורל הוזכרה עוד בתנ”ך ואף במספר מקרים, בין היתר לצורך חלוקת רכוש, מינוי אדם לתפקיד מסוים, להכרעה בנוגע ליציאה למלחמה ואפילו למציאת אשם בכישלון. בימינו, הגרלות מתקיימות במגוון תחומים – למשל, הגרלות דיור למשתכן, הגרלות של פרסים למשתתפים בתחרות מסוימת ואפילו הטלת מטבע שעורך השופט לפני פתיחת משחק כדורגל עונה על ההגדרה של ‘הגרלה’. גם משחק הבינגו המוכר לכולנו הוא הגרלה לכל דבר ועניין, היות ולכל כדור שיוצא מתוך המכונה יש את אותו הסיכוי לצאת כמו כל כדור אחר, וכך גם לכל כדור שיוצא אחריו.

עם כל הכבוד לבינגו והטבות דיור למיניהן, כשאומרים הגרלה, האסוציאציה הראשונה תהיה בדרך כלל לאלו המתקיימות מטעם מפעל הפיס. לא מפתיע בהתחשב בכך שמדובר בגוף שהוקם ב-1951, כשמדינת ישראל עוד הייתה בחיתולים, ומאז ועד היום מפעיל לא רק את הגרלת הלוטו המיתולוגית אלא גם מספר הגרלות נוספות. הגרלות הפיס 777 והגרלת הפיס 123 הן הגרלות שמזכירות את הגרלת הלוטו בכך שהן עוסקות במספרים שעולים בגורל. בכל אחת מהן, הסיכוי לנחש כל מספר כזה זהה לניחוש של כל מספר אחר. יחד עם זאת, ההסתברות לזכייה בפרס הראשון או בפרס כלשהו שונה מהגרלה להגרלה.
על מנת לזכות בפרס הראשון בהגרלת הלוטו, יש לנחש 6 מספרים מתוך 37 וגם עוד מספר נוסף מבין 7. ההסתברות לזכייה בפרס הראשון בטבלה בודדת עומדת על למעלה מ-1 ל-16 מיליון, ומתוקף כך, הפרס הראשון הוא גם גדול במיוחד ומסתכם תמיד במיליוני שקלים. בהגרלת פיס 777 יש לנחש נכונה 7 מספרים מתוך 17 שעולים בגורל כשסה”כ מספר הכדורים בהגרלה זו הוא 70. היחס לזכייה בפרס הראשון במקרה הזה בטבלה בודדת הוא 1 ל-61 אלף ולכן גם הפרס הראשון צנוע יחסית לזה של הלוטו אך נאה כשלעצמו – 70 אלף שקלים. בפיס 123 עולים בסה”כ 3 מספרים בגורל מכל האופציות הקיימות בין השילוב 000 לבין 999, כך שההסתברות לזכייה בפרס הראשון במקרה זה היא 1 ל-1,000.

הגרלה נוספת המתקיימות מטעם מפעל הפיס היא הגרלת הצ’אנס המתקיימת מדי יום במספר מועדים שונים ובה עולים בגורל 4 קלפים, אחד מכל סדרה בת 8 קלפים בסה”כ. בהגרלת הצ’אנס יש מספר סוגי משחק ומכאן שיש מספר הסתברויות שונות לזכייה בהתאם לסוג המשחק הנבחר.

הגרלה מסוג אחר היא החיש גד. כאן למעשה, אין מדובר בהגרלה חיה של מספרים או קלפים, אלא בכרטיסי גירוד בעלי ציפוי מיוחד שיש לגרד על מנת לחשוף את מה שמופיע מתחתיו. השגת המטרה בהתאם לאופיו של כל כרטיס גירוד מזכה את המשתתף בפרס לא ידוע שגם אותו יש לגלות באמצעות גירוד. כאן למעשה חל אלמנט נוסף של מזל נטו היות ואין לדעת היכן נמצאים הכרטיסים הזוכים.

אז באיזה הגרלות הכי כדאי לשחק? זה כמובן תלוי בהעדפתו האישית של כל אדם. סמארט מציעה ללקוחותיה השתתפות קבועה בטפסים אישיים וקבוצתיים בשתי הגרלות של מפעל הפיס – הגרלת הלוטו והגרלת הצ’אנס, זאת תוך שימוש בשיטות חכמות ותוכנות סטטיסטיות מתקדמות.

 

עדיין לא לקוחות סמארט? הצטרפו עוד היום ותתחילו לשחק חכם

 

שתף

הצטרפו לסמארט ותתחילו לשחק חכם!

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

*בעצם מילוי ושליחת פרטיי שלעיל אני מאשר לסמארט להעביר לי תזכורת לעניין מימוש ההטבה, לרבות באמצעות מסרון.
למשחקים נוספים: טוטולוטוצ'אנסווינר

עד היום לקוחות סמארט זכו ב:

167,973,613
לקוחות סמארט? הכניסה מכאן