ההיסטוריה של משחק הטוטו - ווינר 16 | סמארט

אנא סובבו למצב אנכי

ההיסטוריה של משחק הטוטו – מימי הטוטו המסורתי ועד לימי הווינר 16

checkmark

אנחנו כל כך רגילים לראות פרסומות בטלוויזיה, שלטי חוצות ומבנים של מפעל הפיס שמציעים לנו להשתתף במחזור המשחקים של הטוטו, עד כי לפעמים נדמה לנו כי משחק הטוטו היה כאן תמיד. בפועל כמובן שהיה תאריך התחלה לאחד המשחקים הפופולריים ביותר במדינה, אשר הגיע אלינו מאירופה ובמהלך השנים עיצב לעצמו את האופי המיוחד ואת החוקים שכולנו מכירים. במאמר זה נסקור את ההיסטוריה של משחק הטוטו החל מהשנה הראשונה לקיומו כאן, ועד לימי הווינר 16 שרבים מאיתנו בוחרים בו היום.

היכן התחיל משחק הטוטו?

הטוטו החל את דרכו כהימורים על תוצאות משחק כדורגל באנגליה. מי שהגה את המשחק היו יזמים פרטיים, והוא נקרא Football pools או בקיצור הידוע – The pools. מאנגליה התפשט המשחק לשאר מדינות אירופה, ולישראל הגיע ישירות משם.

מתי החלו הגרלות הטוטו בישראל?

היה זה באוגוסט שנת 1951, כאשר העיתון דאז, “ספורט ישראל”, החל בהפעלת הימורי כדורגל בישראל. את השם “טוטו” ייבאנו מגרמניה, והיא, מצדה, ייבאה אותו מהמילה הצרפתית totalisateur אשר משמעותה היא “סך הכל”, וקיצרה אותו ל- “טוטו” מטעמי נוחות ופרסום. כאמור, כשהגיע המשחק לישראל השם הזה יובא איתו, והשאר היסטוריה.ההיסטוריה של הטוטו עד לימי הווינר 16

אבל, כשהוא פורסם לראשונה בעיתון, הוא עוד לא נקרא טוטו. הפרסום בצורת טור ניחושים של 12 משחקים שנקרא “נחשון” ביום שני, ומטרת הקוראים היתה לנחש את תוצאות המשחקים ולשלוח אותם (בדואר רגיל כמובן) למשרדי המערכת. כבר מהפעם הראשונה שפורסם נחל המשחק הצלחה, ובמערכת התקבלו מאות תגובות של ניחושים. ביוני 1955 עלתה ההצעה להקים בישראל את ה”ספורטוטו” על פי מודל הטוטו האירופי המוצלח כל כך, במטרה שההכנסות שיקבל יועברו למטרות קידום הספורט בארץ. מפעל הפיס ומשרד האוצר התנגדו משום שחשבו שהשוק בארץ למפעל כזה יהיה קטן מדיי. למרות זאת, בשנת 1957 הוקם מפעל הספורטוטו, ממש עם פתיחת עונת הכדורגל של אותה שנה. באותו זמן, ממש כמו בעת הפרסום בעיתון, על מי שהשתתף בהגרלת הלוטו היה לשלוח את הטופס אל משרדי הספורטוטו, כאשר דמי ההשתתפות עמדו על כ-250 פרוטות לשני טורים. כבר בשבוע הראשון עמד מספר המשתתפים במשחק הטוטו על 5,198, והפרס בו אפשר היה לזכות עמד על 1,000 לירות.

מאז משחק הטוטו הראשוני ועם חלוף השנים עבר המשחק שינויים והתאמות לתקופה, אבל הבסיס נשאר בדיוק אותו דבר: ניחוש תוצאות משחקי הכדורגל של הקבוצות השונות.

אילו שינויים עבר משחק הטוטו במהלך השנים?

השינוי העיקרי שעבר המשחק במהלך השנים הוא כמובן סכום הזכייה. אם בעבר הוא היה נמוך יחסית, הרי שהיום אפשר לזכות בסכומי כסף מאוד גבוהים, מה שהופך אותו למשחק מאוד פופולרי ומבוקש, הרבה יותר משהיה.

בנוסף, פותחו שיטות שונות למילוי הטפסים, כמו למשל טוטו קבוצתי המאפשר רכישה משותפת של מספר טפסים והגדלת סיכויי הזכייה בזכות כך, כמו גם שיטות קלות יותר לשליחת טופסי המשחק, אשר מקלות על אנשים להשתתף.

לקבלת פרטים ולהצטרפות לחץ כאן

שתף

הצטרפו לסמארט ותתחילו לשחק חכם!

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

*בעצם מילוי ושליחת פרטיי שלעיל אני מאשר לסמארט להעביר לי תזכורת לעניין מימוש ההטבה, לרבות באמצעות מסרון.
למשחקים נוספים: טוטולוטוצ'אנסווינר

עד היום לקוחות סמארט זכו ב:

167,973,613
לקוחות סמארט? הכניסה מכאן