הוויכוח של ההתאחדות עם משרד התרבות והמועצה להסדר ההימורים | סמארט

אנא סובבו למצב אנכי

הוויכוח הגדול בין ההתאחדות לבין משרד התרבות והספורט והמועצה להסדר ההימורים, עומד להסתיים

checkmark

כבר הכתירו את העניין הזה כמאבק הגדול של הקיץ, לא רק בספורט ולא לחינם: הרבה יצרים, מאבקי אגו וגם עקרונות חשובים עמדו כאן על הפרק, וככל הנראה הדברים באים לכדי סיום. הוויכוח הגדול בין ההתאחדות לבין משרד התרבות והספורט והמועצה להסדר ההימורים, עומד להסתיים. אחרי החגים. ככה מספרים לנו לפחות.

 אז מה היה לנו על הפרק? שתי וועדות (דודי כהן וזליכה) שבדקו את התנהלות ההתאחדות והמליצו המלצות, שרה אחת (לימור לבנת) שדרשה מיו”ר ההתאחדות לכדורגל, אבי לוזון, לפנות את מקומו, והרבה מאוד מלל בדרך, כשבתווך מרחפת חרב התקציב מעל צוואר הקבוצות. כי הן היו יכולות להישאר ללא הכסף מהטוטו.

 והכסף הזה, כפי שכבר כתבנו כאן בעבר, הוא לא עניין של מה בכך. על פי ההסכם המתגבש (ושוב, אנחנו ניזונים כמוכם מהתקשורת בלבד, ואיננו יודעים מעבר), הטוטו יעביר לכדורגל הישראלי עוד 100 מיליון ₪ בשנה, במסגרת הסכם שיווק חדש שאמור להיות בתוקף במשך שלוש השנים הבאות.חייבים להבין: עבור קבוצות הכדורגל שלנו, ובעיקר הקטנות ודלות האמצעים שביניהן, מדובר בחמצן. באוויר לנשימה. ללא הכסף הזה, רבות מהן לא יוכלו לשלם משכורות לשחקנים במקרה הטוב, ובמקרה הגרוע – לא יוכלו להתקיים.

 לא לחינם החליטו נכון להיום לדחות את פתיחתה של הליגה הלאומית, הליגה השנייה בישראל. רוב הקבוצות בה (למעט אולי נתניה, אשקלון ופתח תקווה אשר נחשבות יציבות יותר) מקבלות את רוב ההקצבות שלהן מהטוטו. עבורן, ההכנסות מהגוף הזה מגיעות לפעמים גם ל-50% ויותר מכלל ההכנסות.

 לכן, לחתימה על ההסכם הזה יש חשיבות עצומה. כמו עד עכשיו, גם הפעם לא ניכנס לשאלה מי צודק – כי היא פשוט לא חשובה. מה שחשוב הוא להבטיח שהכדורגל שלנו, שמתחיל להראות אותות חיים חיוניים, ימשיך להתקיים.

אגב, יש שיאמרו ובצדק, שמדובר באינטרס של המועצה להסדר ההימורים בספורט כשם שזהו אינטרס של הקבוצות ושל ההתאחדות לכדורגל. הענף הזה הוא האהוב ביותר בישראל, וככזה הוא מעניק שירות טוב מאוד למועצה. עבורה, החתימה על הסכם חדש ופתירת המשבר מול ההתאחרות היא הבטחה שאנשים ימשיכו למלא טפסי טוטו וישתתפו בעוד ועוד משחקי ווינר ליין. הרי זהו הבסיס לקיומה של המועצה, בין היתר.

 החשיבות של פעילות המועצה ושל מעורבותה בעולם הספורט בכלל ובכדורגל בפרט, ברורה לכל. החשיבות של בדיקת תפקוד ההתאחדות ושיפור ההתנהלות שלה, ברורה גם היא. כעת לכולם צריך להיות ברור שמכאן הולכים רק לכיוון אחד: כלפי מעלה.

שתף

הצטרפו לסמארט ותתחילו לשחק חכם!

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

*בעצם מילוי ושליחת פרטיי שלעיל אני מאשר לסמארט להעביר לי תזכורת לעניין מימוש ההטבה, לרבות באמצעות מסרון.
למשחקים נוספים: טוטולוטוצ'אנסווינר

עד היום לקוחות סמארט זכו ב:

167,976,536
לקוחות סמארט? הכניסה מכאן