מילוי טפסי ווינר וטוטו: זה משפיע גם על מה שאתם רואים בטלוויזיה — פליי סמארט

אנא סובבו למצב אנכי

מילוי טפסי ווינר וטוטו: זה משפיע גם על מה שאתם רואים בטלוויזיה

19/06/2013
ע״י PlaySmart

ממש בימים האחרונים ערוצי הספורט השונים פרסמו את הידיעה הבאה: ככל הנראה, ערוץ 1 ימשיך לשדר את המשחק המרכזי של ליגת העל בכדורגל. בשולי הידיעות צוין כי המועצה להסדר ההימורים בספורט, זו שמפעילה הגרלות ווינר וטוטו מידי יום ומידי שבוע, מעדיפה להשאיר את המשחק המרכזי ביום שני.

ואז, עולה השאלה החשובה: איך בדיוק קשורה המועצה להסדר ההימורים בספורט לשידורים  הללו ולמהותם? מסתבר שהרבה יותר ממה שרוב האנשים חושבים. ובניגוד למה שניתן להבין מזה, לא מדובר כאן באינטרסים של אנשים שנמצאים מאחורי הקלעים ורוצים להשפיע על העניין על פי השקפתם. מדובר באינטרסים של כל אחד מאיתנו. של הציבור.

המועצה להסדר ההימורים בספורט והשיפור במוצר שמוגש אלינו

בואו נעשה מעט סדר: המועצה להסדר ההימורים בספורט היא הגוף אשר מפעיל את ההגרלות הממלכתיות, וגם זה ש’אוסף’ אליו את הרווחים מההגרלות הללו. הוא כמובן גם זה שאחראי על חלוקת הפרסים לזוכים.

במסגרת תפקיד זה, יש למועצה הרבה מאוד כוח. כוח הוא כמובן כסף, ובמקרה הזה מדובר בלא מעט. הרי המנחשים ימשיכו למלא מידי שבוע טפסי טוטו ו-ווינר, לשלוח אותם ולקוות לטוב. את הכסף שישקיעו הם למעשה מעבירים למועצה להסדר ההימורים בספורט. ולפני שאתם קמים על רגליכם וזועקים נגד גניבת הכסף הציבורי, זכרו שהכל חוזר בסופו של דבר אליכם.

הכסף שמגיע אל המועצה, בדומה לכס שמגיע אל מפעל הפיס, מושקע חזרה בקהילה. רוב, אם לא כל האצטדיונים החדשים שנבנו ונבנים בימים אלו, מומנו בחלק לא מבוטל על ידי המועצה; מגרשי אימונים ומתקנים כאלו ואחרים לענפי ספורט שונים מומנו גם הם על ידי המועצה, לפחות בחלקם; וגם שידורי הטלוויזיה נמנים ברשימה זו.

הוצבו סטנדרטים בינלאומיים, כדי להעלות את הרף

מידי שנה, במסגרת הסכמים כאלו ואחרים, זוכה התאחדות הכדורגל הישראלית לתשלום של כמה מיליוני שקלים על זכויות השידור של משחקי הליגות השונות. המשחקים נתפסים, מבחינה שיווקית, כמוצר של ההתאחדות, ומי שרוצה להעביר את המוצר הזה כפלטפורמה תקשורתית, צריך לשלם עליו.

אחד מהגופים שמשלמים על העניין הוא אותה מועצה להסדר ההימורים בספורט. וברור למה: דרך השידורים היא יכולה להתוות דרך, לחנך, להעביר מסרים חשובים וכמובן – להעניק לציבור את מה שהם רוצים בצורה הטובה ביותר.

וכאן זה מתקשר למה שאנחנו רואים היום: החובה של מאמנים להתראיין בהפסקה ולאחר המשחק; העמדת פאנל מראיינים ומרואיינים מושקע במהלך המשחק; אותה החלטה לשדר את המשחקים בימי שני; אפילו אותו סמל ענק של המועצה שמונף בכל תחילת משחק בליגת העל (שאף נקראת ליגת ווינר) – כל אלו נעשים בזכות ובהתאם להנחיות המועצה. השיפור המתמיד באיכות השידורים צריך להיזקף גם לזכותה, ונקווה שזה יימשך עוד ועוד.

עד היום לקוחות סמארט זכו ב:

167,481,792
לקוחות סמארט? הכניסה מכאן