מה ההבדל בין לוטו בישראל ללוטו אמריקאי? — פליי סמארט

אנא סובבו למצב אנכי

מה ההבדל בין לוטו בישראל ללוטו אמריקאי?

checkmark

זה לא סוד שמזה עשרות שנים מתקיימות הגרלות לוטו כמעט בכל רחבי העולם שנושאות עמן פרסים כספיים גבוהים במיוחד. למרות הדמיון הרב בין ההגרלות השונות, עדיין ישנם מספר הבדלים בולטים בין הגרלת לוטו במקום אחד לבין הגרלת לוטו במקום אחר.

כולנו מכירים מאז שהיינו ילדים את הגרלת הלוטו בישראל, זו שמתקיימת מדי שבוע בבניין מפעל הפיס שבמרכז תל אביב. מאז שהושקה ב-1968, עברה הגרלת הלוטו מספר שינויים קלים. כיום, כדי לזכות בפרס הראשון, יש לנחש נכונה 6 מספרים מתוך 37 ועוד מספר אחד חזק מתוך 7 בסה”כ.

על מנת להשתתף בהגרלת הלוטו, ניתן למלא שתי טבלאות לכל הפחות בעלות של 3 שקלים לטבלה. הסיכוי לזכות בפרס הראשון עומד על 1 ל- 16,273,488.

אם ניקח את ארה”ב כמקור להשוואה, נגלה שעל אף קווי הדמיון הכלליים בין ההגרלות, הסיכויים לזכייה בפרס הראשון שונים בתכלית. בארה”ב ישנם שני גופים גדולים המפעילים הגרלות לוטו. האחד הוא Powerball והשני הוא Mega Millions. הגרלת ה-Powerball שהחלה לפעול ב-1992, מתקיימת 3 פעמים בשבוע ב-45 מדינות. על מנת לזכות בפרס הראשון, יש לנחש נכונה 5 מספרים מ-1 ועד 69 ומספר נוסף הנקרא “המספר האדום” מ-1 ועד 26. הפרס הראשון מתחיל מ-40 מיליון דולר ומצטבר מהגרלה להגרלה ככל שאין מנחשים שהצליחו לנחש נכונה את כל ששת המספרים. מקרים כאלה מתרחשים לעיתים קרובות וגורמים לפרס הראשון לטפס לסכומים אסטרונומיים של כמה מאות מיליוני דולרים, ולעיתים חוצה הפרס הראשון גם את רף המיליארד דולר! אלו אמנם סכומים מרשימים לכל הדעות, אך הסיכוי לנחש נכונה עומד על 1 ל- 292,201,338, כלומר פי 36 קשה יותר מאשר בלוטו הישראלי.
הגרלת ה-Mega Millions שהחלה לפעול ב-2002, דומה מאוד להגרלת הפאואר בול, למעט מספר הבדלים קלים. גם הגרלה זו משוחקת ב-45 מדינות והמחיר המינימלי להשתתפות הוא 2 דולרים. על המשתתפים לנחש נכונה 5 מספרים מ-1 עד 70 ומספר נוסף שנקרא “מגה בול” מ-1 עד 25. פגיעה בכל ששת המספרים האלה מזכה בפרס הגדול שניתן לקבלו בשתי דרכים אפשריות לבחירת הזוכה. אפשרות אחת היא לקבל חלק מסכום הזכייה (שעומד לרוב על כמה מאות מיליוני דולרים) במזומן ואת היתרה בחלוקה ל-29 תשלומים שנתיים, כל אחד גבוה ב-5% מקודמו. אפשרות זאת מאפשרת הסתגלות נוחה יותר לזוכה כמו גם התמודדות עם תקופות של אינפלציה. האפשרות השנייה לקבלת כספי הזכייה היא לקבל סכום נמוך יותר אך נאה כשלעצמו, בבת אחת, במזומן (Jackpot””(.
אם ניקח ממוצע ממס’ דוגמאות מהשנה האחרונה, הרי שהקופה הגדולה ב-Mega Millions נעה סביב סכומים שבין 150 ל-250 מיליון דולר שניתן היה לחלק כאמור על פני 29 שנים או לבחור לקחת את כל הקופה במזומן בסכומים שנעו בין 50 ל-100 מיליון דולר בקירוב. הסיכוי לזכות בפרס הראשון בהגרלה זו הוא אפילו קטן יותר מזה של הפאואר בול – 1 ל-302.6 מיליון, פי 37 מהסיכוי לזכות בלוטו בישראל. בשני המשחקים יש בסה”כ 8 פרסי משנה שבהם אפשר לזכות, בדומה ללוטו בישראל. בשורה התחתונה – הפרסים בלוטו האמריקאי אמנם נראים בומבסטיים למדי, אך יחסי הזכייה נוטים בבירור לטובת הלוטו בישראל, שגם בו כידוע, ניתן לזכות בפרסים כספיים נאים במיוחד.

בואו למלא לוטו עוד היום עם היועצים של סמארט 

 

 

שתף

הצטרפו לסמארט ותתחילו לשחק חכם!

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

*בעצם מילוי ושליחת פרטיי שלעיל אני מאשר לסמארט להעביר לי תזכורת לעניין מימוש ההטבה, לרבות באמצעות מסרון.
למשחקים נוספים: טוטולוטוצ'אנסווינר

עד היום לקוחות סמארט זכו ב:

167,973,613
לקוחות סמארט? הכניסה מכאן