ווינר 16 והסטטיסטיקה — סמארט

אנא סובבו למצב אנכי

ווינר 16 והסטטיסטיקה

23/04/2013
ע״י PlaySmart

אומרים – ובצדק רב – שהדבר המהנה ביותר בניחושים על תוצאות ספורט, הוא המישור הסטטיסטי: הניסיון להבין בעזרת העבר ובעזרת נתוני השחקנים מהו הניחוש המוצלח ביותר לכל משחק. הרי בהגרלות שאינן קשורות לספורט, העניין הזה נחשב הרבה פחות חזק.

בספורט, סטטיסטיקה היא חלק בלתי נפרד מהחוויה. כך גם בווינר.

כיצד הסטטיסטיקה משחקת תפקיד בספורט

בכל משחק תחרותי תוכלו לשמוע פרטים סטטיסטיים מעניינים אשר קשורים להתמודדות: המיקום של שני היריבים, ההיסטוריה במפגשים ביניהם, הזמן שבו הם נחשבים לחזקים ביותר (לדוגמא – הדקות שבהן קבוצת כדורגל מסוימת מבקיעה הכי הרבה שערים) והעובדות המיוחדות על כל אחד מהם.

זהו חלק בלתי נפרד מכל התמודדות ספורט. למעשה, אי אפשר להתעלם מהעבר במהלך תחרות ספורטיבית, משום שהעבר הוא זה שמשפיע על ההווה והוא זה אשר הביא את הספורטאי למקום בו הוא נמצא כיום.

ניקח, לדוגמא, אפילו ספורט יחידים כמו קפיצה לגובה: ההבדל בין הנתונים של קופץ מסוים באולם סגור לבין הישגיו באולם פתוח (באתלטיקה מדובר לרוב בשני סוגים שונים של תחרויות) ישפיע בוודאי גם על התוצאות שלו בהמשך. הרי הסטטיסטיקה הזו לרוב לא נוצרת סתם כך – יש לה סיבה. וכך, היא בהחלט הופכת להיות חלק מהמהות של הספורט כולו ומהווה חלק בלתי נפרד מהתוצאות שמושגות בו.

הסטטיסטיקה: כלי יעיל לניחוש מושכל

אי אפשר להגיד שבעזרת הסטטיסטיקה אפשר לדעת בוודאות מה תהיה תוצאה מסוימת. היופי בענפי הספורט השונים הוא חוסר הידיעה והאפשרות הקיימת תמיד להפתעות. הפסד של קבוצת צמרת לקבוצה מהליגה השנייה, הפסד מהיר מהצפוי של ג’ודוקא על המזרן או שלשה מטורפת מחצי מגרש שמוצאת דרכה לטבעת הם אינם מקרים שמצביעים על סטטיסטיקה כלשהי, אך בהם בהחלט קובעים תוצאות בסופו של דבר.

עם זאת, הבנה מסוימת והתעדכנות תכופה בנתונים סטטיסטיים, תספק למנחש מושג לגבי הכיוון אליו נושבת הרוח. קבוצה שהפסידה חמישה משחקים ברציפות, תתקשה לנצח את המשחק השישי ולא משנה מה הוא יהיה, משום שספורט הוא גם מומנטום; מתעמל שמתקשה להציג יכולות גבוהות בתחרויות גדולות, עשוי להיכשל גם בתחרות הבאה מסוג זה. וכך הלאה.

הנתונים הללו, בהחלט יכולים לסייע למנחש בבחירתו הבאה. זו הסיבה מדוע כדאי להתבונן בסטטיסטיקה לפני שממלאים טופס ווינר 16 בפעם הבאה – וזו בדיוק הסיבה מדוע חברת סמארט מצליחה פעם אחר פעם להעלות משמעותית את סיכויי הזכייה של לקוחותיה.

Vertical Sliding Text

-->